​Pohybové hry procvičí postřeh, rychlost i sílu

Pohyb a hraní? To je přece dokonalé spojení! Právě pohybové hry přivádějí děti tím nejpřirozenějším způsobem ke sportu. Nabízíme vám pár tipů nejen na prázdniny.

Samotné hraní má podle dětských psychologů velkou vývojovou i výchovnou hodnotu. U malých dětí platí, že hra rozvíjí jemnou motoriku i korektní pohyby celého těla. A svým způsobem se to nemění ani u těch starší - stále jde o nenásilné rozvíjení se.

Pojďme si natrénovat třeba rychlost a postřeh. K tomu skvěle slouží pohybová hra "na čísla". Proti sobě se v řadách postaví dvě stejně početná družstva, doprostřed mezi ně se položí míč. Každý hráč má své číslo, jakmile "rozhodčí" vykřikne například trojku, rozeběhnou se pro míč obě soupeřící trojky, vítězí ten, kdo se první dotkne míče.

A co postřeh spojit s logickým myšlením? Sestavte opět dvě družstva a pak jejich členům zadávejte pokyny typu: "Dvě nohy, jedna ruka, jeden zadek". Zmiňované části těl se musí co nejrychleji dotknout země, země se však nedotýká nic jiného! Cílem je tedy rychlá domluva mezi členy týmů.

Trénovat se může i síla. Děti vytvoří kruh, zaklesnou se do sebe v loktech, dlaně mají opřené na prsou. Na povel začnou ustupovat, kdo kruh rozpojí, vypadává. Na siláka se ale dá hrát i jinak. Tentokrát kruh vytyčíte a v něm se budou přetlačovat dvojice hráčů. Ten, kdo opustil kruh, končí.

Je vám to málo?

Vymyslete vlastní pohybové aktivity. Kromě rozvoje mají totiž ještě jeden cíl, děti se ani o prázdninách nenudí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner